"El-Muallim" konulu şiir ve kompozisyon yarışması

 

BETÜL HANIMLAR DOSTLUK VE ÇEVRE DERNEĞİ   (Konya)

           KONU: Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenmiştir.
YARIŞMA ŞARTNAMESİ:
  1.      Peygamberimizin doğum yıl dönümünü kutlama amacıyla onun özelliklerini ortaya koymak için Betül Hanımlar       Çevre ve Dostluk Derneği tarafından “KUTLU DOĞUMDA PEYGAMBER SEVGİSİ” konulu şiir, mektup,    kompozisyon ve makale dalında bir yarışma düzenlenmiştir.
2.     Yarışmaya katılacaklar

  1. İlköğretim birinci kademe (3,4 ve 5. sınıflar) öğrencileri “PEYGAMBERİMİZE MEKTUP” dalında yarışacaklardır.
  2. İlköğretim ikinci kademe (6,7 ve 8. sınıflar) öğrencileri “PEYGAMBERİMİZE MEKTUP” dalında yarışacaklardır.
  3. Ortaöğretim öğrencileri (9, 10, 11 ve 12. sınıflar) “PEYGAMBER SEVGİSİ”  konulu şiir dalında yarışacaklardır.
  4. Üniversite öğrencileri “PEYGAMBERİMİZİN ‘EL-MUALLİM’ SIFATININ ANLATILDIĞI MAKALE” dalında yarışacaklardır.
  5. Öğrenci olmayan tüm bayanlar ise ““PEYGAMBERİMİZİN EL-MUALLİM SIFATININ ANLATILDIĞI SERBEST” dalda yarışacaklardır.   

 3.        Yazılar A4 kâğıdına 11 punto büyüklükte ve Arial yazı sitili ile bilgisayarla veya okunaklı bir şekilde elle yazılacaktır.
 4.        Yazılar daha önceden bir yerde yayımlanmamış olacaktır. Eserlerin alıntı olmayıp tamamen özgün eserler olmasına  dikkat edilecektir.Makalelerde atıf kurallarına dikkat edilecektir.
 5.       Yazılar dereceye girsin ya da girmesin iade edilmeyecektir. Tüm yarışmacılar yazılarını yarışma jürisine teslim etmekle bu eserlerin ücretsiz olarak yazılı, görsel basında ve de web ortamında yayımlanması veya çoğaltılması hususunda Betül Hanımlar Çevre ve Dostluk Derneğine muvafakat vermiş olmaktadırlar. 
 6.       Yazıların, Türkçe dil bilgisi kurallarına ve Türk Dil Kurumu İmla Kılavuzu’na (2005 ve daha sonraki basımları) uygun olmasına dikkat edilecektir.
 7.       Yarışmaya katılacak eserler en geç 3 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 17.00’ ye kadar Betül Hanımlar  Dostluk ve Çevre Derneği
         Yer: Sarı Yakup Mh. Garaj Cd. Varaş Sk No: 2/1 KARATAY-KONYA  ( Eski Garaj Civarı ) adresine elden, posta ile ya da betulhanimlar@hotmail.com  e-posta adresine ulaştırılacaktır.
Not: Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 8.       Yarışma sonuçları 17 Nisan 2010 Cumartesi günü Saat  13:00 – 16:00 saatleri arasında Konya Ticaret Odası Konferans salonun yapılacak program ile  açıklanacak ve ödül töreni yapılacaktır.
 9.        Yarışmaya katılacak kişiler TC kimlik numarası, adı- soyadı, ikametgâh adresi, telefon numarası, okul adı ve sınıfı, varsa e-posta adresini de bildireceklerdir. Bu bilgiler eserle birlikte sunulacaktır.
 

10.  Jüri kararı doğrultusunda ;
         birinciye :Tam Altın
         ikinciye: Yarım Altın  
         üçüncüye: Çeyrek Altın ödülü  verilecektir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !